Miejsca
Ratusz
dane kontaktowe:
+48757182489
turystyka@kowary.pl
ul. 1 Maja 1a
58-530 Kowary
Najpiękniejszym budynkiem w centrum Kowar, od początku swojego istnienia był Ratusz. Siedziba władz miejskich została wzniesiona według projektu znanego niemieckiego architekta Christiana Schultza w latach 1786-1789. Jego zabytkowe walory i dbałość o architektoniczne detale czynią go jednym z ładniejszych budynków użyteczności publicznej na Dolnym Śląsku. Warto wejść do środka. W holu Ratusza podziwiać można interesującą polichromię wraz z herbem Kowar z czasów gdy stało się ono dzięki Fryderykowi Wielkiemu wolnym miastem królewskim. Najciekawsze pomieszczenie znajduje się jednak piętro wyżej. Sala Obrad Rady Miejskiej ma nietypowy owalny kształt, a na jej suficie przedstawiono alegoryczne wizje tego, z czego od wieków Kowary słynęły – górnictwa, kowalstwa, tkactwa i zielarstwa. Dla wszystkich pragnących dowiedzieć się czegoś więcej o mieście otworzono w przyziemiu Ratusza Informację Turystyczną do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.ZWIEDZENIA RATUSZA Z PRZEWODNIKIEM

Dla turystów indywidualnych zwiedzanie Ratusza z przewodnikiem organizowane jest codziennie od poniedziałku do piątku w dni robocze o godzinie 14:00. W planie zwiedzania dodatkowo wizyta w Salach Tradycji Miasta. Zbiórka chętnych w Informacji Turystycznej przy Urzędzie Miejskim w Kowarach. 

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem w innych godzinach po uprzednim uzgodnieniu terminu w Informacji Turystycznej w Kowarach.
 
Kontakt:  
Informacja Turystyczna
ul. 1 Maja 1a, 58-530 Kowary
tel. +48 75 718 24 89, e-mail: turystyka@kowary.pl
visitkarkonosze
na Instagramie
visitkarkonosze
na Twitter
visitkarkonosze
na Google+