Karkonosze


Miejsce: Wspinaczka skałkowa
WWW: www.orkansport.pl


Wspinaczka skałkowa

Krucze Skały to miejsce dla miłośników wspinaczki skałkowej.

Ciąg kilku wychodni skalnych zbudowanych z granitognejsów o wysokości dochodzącej do 25 m, wyrasta ze zbocza doliny Płomnicy.

Wspinaczkowo region eksplorowany był już od połowy XX w., ale pierwsze drogi wyposażył w stałą asekurację dopiero Tomasz Szałowski w latach 90. Lata 2008 – 2010 przyniosły kolejne istotne zmiany. Członkowie KKW Andrzej „Sokół ” Sokołowski, Marcin „ Rutek” Rutkowski i Piotr „Długi” Kimbort przy finansowym wsparciu UM Karpacz i braci wspinaczkowej wyposażyli drogi wspinaczkowe w stale przeloty i stanowiska.

Etyka wspinacza:

1. Wszystkie drogi wspinaczkowe i stanowiska ubezpieczamy przy użyciu wklejanych ringów. Żadnych spitów!!! – samowolne obicia przy użyciu spitów będą usuwane.

2. Wspinając się z górną asekuracją (na wędkę) zawsze przepinaj linę przez karabinek – nie bezpośrednio przez ringa. Pozwoli to na korzystanie z nich innym wspinaczom przez wiele lat.

3. Wypatrzywszy nową, logiczną linię, zgłoś się do nas, a my w miarę możliwości sprzętowych i finansowych wyposażymy ją w stałe przeloty.

4. Zachowaj teren Kruczych Skał w takim stanie w jakim chciałbyś go zastać. Wszystkie śmieci zabieramy ze sobą!!!

UWAGA!!!

Wspinaczka skałkowa oraz inne formy aktywności wspinaczkowej są niebezpieczne i mogą doprowadzić do kalectwa lub śmierci.
Pamiętaj, że wspinasz się na własną odpowiedzialność!!!

Położenie:
Karpacz, Osiedle Skalne
Za DW Krucze Skały przy ul. Wilczej 1 trzeba skręcić w pierwszą drogę szutrową w lewo i za kortami tenisowymi jeszcze raz w lewo. Na wprost będzie już widoczna ścianka. Około 15 min od centrum miasta.

Piotr „Długi” Kimbort

www.orkansport.pl

www.facebook.com/WspinanieKruczeSkalyKarpacz