Karkonosze


Miejsce: Pałac Na Wodzie
GPS: 50.861842826565 , 15.732010866354
E-mail: info@palacnawodzie.pl
Telefon: +48 (75) 755 70 31
WWW: www.palacnawodzie.pl


Najstarsze informacje o Staniszowie pochodzą z 1305 roku, Do 1367 roku wieś była własnością Heinricha Runge, który sprzedał ją Heinrichowi von Reibnitz. I to właśnie jego potomkowie wznieśli w 1784 roku pałac, który dzisiaj nosi nazwę Pałacu na Wodzie.
Pałac zaprojektowany na planie prostokąta, przykryty czterospadowym dachem z lukarnami. Prostą i surową fasadę pałacu urozmaica mocno wysunięty jednokondygnacyjny kolumnowy portyk i szczyt umieszczony nad nim w połaci dachowej. Parter zachował wnętrze sklepione kolebką z lunetami. Bogato profilowany portal wejściowy, zwieńczony kartuszem herbowym z koroną książęcą.
W pałacu oraz nowo dobudowanej części mieszczą się pokoje hotelowe, restauracja oraz centrum SPA. Do dyspozycji gości oddane są 53 przestronne i nowocześnie  urządzone pokoje i apartamenty. Większość  pokoi posiada  balkony, z których rozpościera się malowniczy widok na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Pałac może pochwalić się  nowo otwartym Centrum SPA z 16 nowocześnie wyposażonymi gabinetami oferującymi zabiegi na twarz i ciało. Docelowo Pałac zostanie wzbogacony o kolejne 2 budynki wraz z basenami z wodą termalną. W roku  2017  oddany będzie  do  użytku kompleks basenów i saun. W Pałacowej Restauracji serwowane są wykwintne dania oparte na tradycji europejskiej, sezonowości i z uszanowaniem bogactwa lokalnych produktów.