Wydarzenia
Powiat karkonoski zastąpi powiat jeleniogórski!
środa, 29 lipca 2020 - piątek, 1 stycznia 2021
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
dane kontaktowe:
+48 75 647 31 00
sekretariat@powiat.jeleniogorski.pl
ul. Kochanowskiego 10
58-500 Jelenia Góra

Od 1 stycznia z mapy Polski zniknie powiat jeleniogórski. Na jego miejsce pojawi się natomiast powiat karkonoski. Tak stanowi Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2020 r.

W imieniu samorządu powiatowego serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom za motywację, za zachęcenie do jak najlepszych działań w kierunku zmiany nazwy powiatu. Dziękuję za uśmiech i każdy życzliwy gest. Te z pozoru drobne rzeczy mają ogromne znaczenie. To było ciężkie zadanie, ale wspólnymi siłami udało się nam. Nowy rok 2021 przywita Powiat Karkonoski – dobre nowiny przekazuje Krzysztof Wiśniewski Starosta Jeleniogórski.

To Wy - Drodzy Mieszkańcy naszego powiatu wyszliście z inicjatywą zmiany nazwy. Wskazywaliście niejednokrotnie, że zmiana nazwy na powiat karkonoski miałaby pozytywny wpływ na odbiór tego regionu
w całej Polsce. Chodzi przede wszystkim o względy identyfikacyjne i promocyjne. Celem jest jednoznaczne utożsamienie objętego granicami powiatu regionu z pasmem Karkonoszy, stanowiącymi jedną
z największych atrakcji turystycznych naszego terenu, a nie wyłącznie z miastem Jelenia Góra, które nie wchodzi w skład powiatu, a jest jedynie siedzibą władz. Będzie to jasny komunikat dla turystów z całej Polski- tak, tu mamy Karkonosze i całą masę atrakcj. Nadchodzi nowa era budowania marki Karkonosze. Zmiana nazwy powiatu będzie dopełnieniem podejmowanych dotychczas wspólnych działań w zakresie promocji oraz umożliwi podejmowanie nowych, ukierunkowanych na rozpowszechnianie i propagowanie folkloru, tradycji, kultury regionalnej oraz budowanie lokalnej tożsamości.

 

visitkarkonosze
na Instagramie
visitkarkonosze
na Twitter
visitkarkonosze
na Google+