Miejsca
U Ducha Gór | Rezydencja Karpatka
dane kontaktowe:
75 761 85 63, 512 392 436
ul. Olimpijska 6
58-540 Karpacz

Rezydencja Karpatka
to wytworny budynek z roku 1923 wpisany do rejestru zabytków, doskonale utrzymany, posiadający niepowtarzalny klimat. Rezydencja dysponuje wspaniałą salą kominkową z biblioteką, klimatyczną jadalnią oraz sześcioma stylowymi pokojami wyposażonymi w nowoczesne łazienki. Na terenie posesji znajduje się parking.
Rezydencja Karpatka usytuowana jest na skraju lasu, na stoku wznoszącym się 751 m n.p.m. Budynek wzniesiono w 1923 r. Do dnia dzisiejszego zostały oryginalnie malowane sufity, schody oraz sala kominkowa. Wykończone drewnem wnętrza „Karpatki” zapewniają przytulną atmosferę. W sumie oferujemy 16 miejsc noclegowych na powierzchni 480 m2 w sześciu pokojach. Każdy pokój posiada: telewizję, łazienkę. Śniadanie wliczone jest w cenę pokoju i jest serwowane w stylizowanej jadalni.

Restauracja została założona w 1993 roku. Serwowane potrawy są inspirowane kuchnią regionalną. Całoroczny, utrzymany w góralskim stylu lokal może pomieścić 280 osób. Obiekt oddalony jest od ścisłego centrum miasta o około 2 km. Restauracja znajduje się w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Małą Kopę.

Sala Kominkowa
W sali kominkowej od wielu już lat każdego dnia palimy w kominku. Ogień daje ciepło i przytulną atmosferę. To sala, w której przyjmujemy grupy do 100 osób. Tutaj odbywają się też koncerty regionalnych muzyków i tańce góralskie.

Sala Główna
W głównej sali znajduje się bar, gdzie nasz barman serwuje piwo z beczki lub bardziej wyszukane drinki. W tej sali wita nas Duch Gór, którego legenda sięga średniowiecza.

Antresola
To miejsce, z którego możemy podglądać zarówno główną salę jak i kominkową. Kameralnie umiejscowiony stół na 10 osób jest miejscem najchętniej rezerwowanym w naszej restauracji.

 

visitkarkonosze
na Instagramie
visitkarkonosze
na Twitter
visitkarkonosze
na Google+